Zdrowe odchudzanie

Sekret zdrowego odchudzania kryje się w kilku czynnikach. Aby uzyskać atrakcyjną i szczupłą sylwetkę należy z pewnością uzbroić się w cierpliwość i zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe. Podstawą zdrowego odchudzania jest oczywiście dieta. Ta powinna składać się z produktów jak najmniej kalorycznych i jak najmniej bogatych w cukry. Nie eliminujmy jednak całkowicie danego rodzaju produktów! Absolutna rezygnacja z jakiegokolwiek typu artykułu spożywczego jest najczęstszą przyczyną tzw. efektu jojo! Odpowiednia dieta to taka, która w wyważony i proporcjonalny sposób dostarcza organizmowi poszczególnych wartości odżywczych. Chcąc zatem stracić zbędne kilogramy ograniczajmy produkty bogate w tłuszcze i węglowodany, ale nie rezygnujmy z nich całkowicie! Nie wolno również zapomnieć o ruchu! Sport to absolutna podstawa w zdrowym odchudzaniu – systematycznie praktykowana aktywność fizyczna przyspiesza metabolizm oraz reguluje pracę całego układu trawiennego. Sport daje oczywiście również inne wymierne korzyści – dotlenia organizm, poprawia kondycję oraz zmniejsza ryzyko zawału. Zdrowe odchudzanie to także takie, które wolne jest od ciągłego zmęczenia, stresu i głodu. Czy to jednak wszystko?


Skuteczne tabletki na odchudzanie

Swoją walkę z nadwagą warto wspomóc różnymi suplementami diety. Skuteczne tabletki na odchudzanie potrafią zdziałać prawdziwe cuda – przyspieszają one bowiem proces spalania tłuszczu, a także poprawiają stan naszych włosów, cery i paznokci. Przykładem takiego specyfiku jest chociażby Piperyna Plus Zielony jęczmień. Ten nowoczesny suplement diety wykorzystuje naturalne właściwości piperyny – substancji występującej w ziarnach czarnego pieprzu! Ostatnie badania wykazały, że piperyna doskonale sprawdza się w odchudzaniu, ponieważ hamuje odkładanie się tkanki tłuszczowej, a także przyspiesza spalanie tej już wytworzonej. Dodatkowo wyciąg z zielonego jęczmienia reguluje prace układu trawiennego i działa przeciwutleniaczowi i przeciwdrobnoustrojowo. Wiele osób przekonało się już o skuteczności tabletek Piperyny Plus. Specyfik ten wspomaga zdrowe odchudzanie i pomaga uzyskać zdrową sylwetkę.


Zioła na odchudzanie

A skoro już mowa o wspomagaczach zdrowego odchudzania, warto wspomnieć o wachlarzu ziół, które doskonale sprawdzają się w roli „pomocnika” w walce z nadwagą. Które zioła pomogą zrzucić zbędne kilogramy? Oto kilka przykładów:

  • Lubczyk lekarski – eliminuje toksyny z organizmu i reguluje pracę jelit.
  • Yerba Mate – zmniejsza łaknienie i przyspiesza metabolizm.
  • Owoce poziomki – poprawia proces trawienia oraz reguluje pracę układu moczowego.
  • Natka pietruszki – ułatwia trawienie i stymuluje pracę wątroby.
  • Tymianek – redukcja tkanki tłuszczowej.
  • Szałwia – wzmożona produkcja soków trawiennych i przyspieszony metabolizm.
  • Mięta – przyspieszenie procesów trawiennych.


Ekstremalne odchudzanie

Bardzo często popełnianym błędem podczas odchudzania jest tzw. ekstremalne głodzenie się. Tego typu praktyk należy unikać – brak posiłków to brak energii, a ta jest przecież niezwykle potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście, należy w jakimś stopniu ograniczyć spożycie ilości kalorii, jednak nie wolno pod żadnym pozorem głodzić się w celu zrzucenia kilku kilogramów. Głodówka może doprowadzić do omdleń, zaburzeń niektórych procesów życiowych, u pań zaburzyć cykl miesiączkowy, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do niezwykle groźnej anoreksji. Zamiast unikać jedzenia, warto je odpowiedni dawkować. Oprzyjmy dietę na produktach niskokalorycznych – zrezygnujmy z niezdrowych i gotowych dań na przygotowane w różny sposób warzywa oraz inne zdrowe produkty. Jedzmy także częściej – pięć mniejszych posiłków zamiast trzech obfitych to powszechny sposób radzenia sobie z nadwagą.